Mednieku kursi

Visu topošo mednieku mērķis ir veiksmīgi nokārtot mednieku kursus. Mācīšanās iespēju izvēle ir atkarīgs no kandidāta apsvērumiem. Pati velme kļūt par mednieku noteikti ir svarīgs lēmums. Gan kursi, gan praktiska medību pieredze, piemēram, dzinēja loma medībās, palīdzēs nonākt pie praktiskām zināšanām medību jomā.

Mednieku kursi kopumā paredz 40 stundu ilgu mācību procesu. Kāds iespējams tiek galā ātrāk, bet svarīgi, ka mācībām jāvelta iespējami vairāk laika. 40 stundas ir tikai normatīvs lielums, bet mēs rekomendējam mācīties vairāk. Arī mūsu tālācības platformā ir pieejams tāds informācijas daudzums, kuru pilnībā 40 stundās nepagūsi apgūt. Mēs, domājot par pareizu mācību vidi, esam sagatavojuši iespēju iemācīties vairāk, kā arī apgūt obligāto minimumu.

Kopumā mednieku kursiem ir īpaši izstrādāta programma, kura atbilsts Ministru kabineta noteiktajai kārtībai (MK noteikumi Nr.567). Vari mācīties izmantojot sev pieejamos rīkus, kuriem ir interneta pieslēgums. Mācības tālmācībā izmanto arī cilvēki, kuri šobrīd neatrodas Latvijas teritorijā, tomēr VMD eksāmena nokārtōšana iespējama tikai klātienē. Tas ir drošs veids, kā pārliecināties par jaunā mednieka kompetenci.

Medību ieroča iegāde jau ir atsevišķs lēmums, bet mēs ļoti ieteiktu uzreiz pēc teorētiskās mācību vielas apguves aktīvi iesaistīties medību procesos. Medības pašas par sevi ir ļoti izzinoš process. Dodies medībās un saproti kāpēc mācību viela piedāvāja konkrētās zināšanas. Svarīga ir teorijas sasaiste ar praksi.

lvLV